Националният отбор на Аржентина започна по отличен начин втората седмица на Волейболната лига на нациите (ВНЛ) при мъжете. В първия си двубой от турнира в Гливице (Полша) „гаучосите“ надиграха Германия с 3:2 (25:21, 15:25, 25:15, 18:25, 15:13) в мач от Пул 5. Така южноамериканците записаха първата си победа от пет мача и се отлепиха от дъното на класирането на ВНЛ.
Срещата предложи множество обрати и бе вторият петгеймов двубой още в първия ден от програмата на втората седмица. След като двата тима си размениха по два категорично спечелени гейма, победителят бе определен едва в тайбрека, където аржентинците показаха по-здрави нерви и затвориха мача при 15:13.
Успехът донесе на Аржентина 5.93 точки за световната ранглиста, докато Германия загуби същия актив.
Статистика от мача
| Показател | Аржентина | Германия |
|---|---|---|
| Атака | 54 | 63 |
| Блокада | 11 | 5 |
| Ас | 5 | 11 |
| Точки от грешки на съперника | 28 | 20 |
| Общо точки | 98 | 99 |
| Спасени топки в защита | 70 | 77 |
| Посрещания | 81 | 86 |
Въпреки че Германия превъзхождаше съперника си в нападение (63 срещу 54 точки), на сервис (11 аса срещу 5) и завърши с една точка повече общо в мача, Аржентина компенсира с много по-ефективна игра на блокада (11 срещу 5 точки) и се възползва значително по-добре от грешките на германците, реализирайки 28 точки срещу 20. Именно тези два компонента се оказаха решаващи в равностойния двубой.
Най-резултатни
| Аржентина | Точки | Германия | Точки |
|---|---|---|---|
| Висентин | 19 | Рьорс | 21 |
| Гомес | 17 | Бьоме | 18 |
След този успех Аржентина направи важна крачка в борбата за оцеляване във ВНЛ докато Германия стартира участието си в Гливице със загуба след драматична петгеймова битка.
снимка:volleyballworld.com






