Volley Week logo

VOLLEY WEEK

Аржентина надви Германия в петгеймова битка и записа първа победа във ВНЛ

VolleyWeek

VolleyWeek

24 юни 2026 г. в 21:27 ч.

Аржентина надви Германия в петгеймова битка и записа първа победа във ВНЛ

Националният отбор на Аржентина започна по отличен начин втората седмица на Волейболната лига на нациите (ВНЛ) при мъжете. В първия си двубой от турнира в Гливице (Полша) „гаучосите“ надиграха Германия с 3:2 (25:21, 15:25, 25:15, 18:25, 15:13) в мач от Пул 5. Така южноамериканците записаха първата си победа от пет мача и се отлепиха от дъното на класирането на ВНЛ.
Срещата предложи множество обрати и бе вторият петгеймов двубой още в първия ден от програмата на втората седмица. След като двата тима си размениха по два категорично спечелени гейма, победителят бе определен едва в тайбрека, където аржентинците показаха по-здрави нерви и затвориха мача при 15:13.
Успехът донесе на Аржентина 5.93 точки за световната ранглиста, докато Германия загуби същия актив.

Статистика от мача

Показател Аржентина Германия
Атака 54 63
Блокада 11 5
Ас 5 11
Точки от грешки на съперника 28 20
Общо точки 98 99
Спасени топки в защита 70 77
Посрещания 81 86

Въпреки че Германия превъзхождаше съперника си в нападение (63 срещу 54 точки), на сервис (11 аса срещу 5) и завърши с една точка повече общо в мача, Аржентина компенсира с много по-ефективна игра на блокада (11 срещу 5 точки) и се възползва значително по-добре от грешките на германците, реализирайки 28 точки срещу 20. Именно тези два компонента се оказаха решаващи в равностойния двубой.

Най-резултатни

Аржентина Точки Германия Точки
Висентин 19 Рьорс 21
Гомес 17 Бьоме 18

След този успех Аржентина направи важна крачка в борбата за оцеляване във ВНЛ докато Германия стартира участието си в Гливице със загуба след драматична петгеймова битка.

снимка:volleyballworld.com