Един от най-опитните волейболисти в националния отбор Аспарух Аспарухов – Пухи призна, че успехът над Украйна е дошъл с цената на огромни физически усилия след трите поредни петгеймови битки на България. Посрещачът обаче подчерта, че именно агресивната игра и характерът на отбора са донесли четвъртата победа на "лъвовете" във Волейболната лига на нациите.
– Пухи, въпреuи умората успяхте да постигнете една много важна победа. Как?
– Успяхме да изстискаме и последната енергия, която ни беше останала. Бяхме максимално агресивни с това, с което разполагахме в момента. Играхме добре, сервирахме рисково, натискахме ги през целия мач и успяхме да ги победим.
– След три петгеймови мача, практически без почивка, срещу съперник, който беше по-свеж... Какво си казахте в съблекалнята преди двубоя?
– Не сме си говорили кой знае какво. Поне аз и Алекс Грозданов си казвахме, че не знаем откъде ще намерим сили. Честно казано, днес физически се чувствах дори по-зле, отколкото вчера. Но явно, когато излезеш на игрището, намираш начин да дадеш всичко от себе си.
– Какво трябва да подобри България преди последния турнир от Лигата на нациите? Видяхме, че ротациите също вършат отлична работа.
– Това е много важно. Разполагаме с добри ротации на всички постове – посрещачи, диагонали, централни блокировачи. Имаме момчета, които влизат и веднага помагат на отбора. На мен ми се иска да изчистим някои елементи от играта и да станем доста по-константни. Ако успеем да го направим, вярвам, че можем да победим абсолютно всеки съперник. Но това зависи от всеки един от нас. Смятам, че е хубаво да поговорим помежду си през следващите дни и да използваме времето до турнира в САЩ, за да изчистим тези детайли. Надявам се да успеем.






