Денислав Бардаров се превърна в един от големите козове на Джанлоренцо Бленджини при драматичната победа на България над Канада с 3:2. Посрещачът се появи в игра в четвъртия гейм и остана на игрището до края на тайбрека, като завърши с 11 точки, включително 2 успешни блокади и 1 ас. След двубоя Бардаров говори пред VolleyWeek за трудното влизане от резервната скамейка, своя принос за обрата и желанието си да продължи да помага на националния отбор.
– Как виждаш твоето участие в мача?
– Смятам, че свърших моята работа. Помогнах на отбора с това, за което ме пуснаха – да внеса малко свежа енергията и да се включа добре в някои елементи. Много съм щастлив, че се получи.
– Всъщност не ти беше лесно, защото влезе директно от пейката, а едно от първите ти действия беше сервис.
– Да, със сигурност. Трудно е да влезеш директно от пейката, но винаги се стараем всички, които сме отвън, да бъдем подготвени. Когато се наложи, трябва да помогнем на отбора по най-добрия начин.
– А ти самият какво смяташ, че трябва още да подобриш в играта си?
– Смятам, че имам още върху какво да работя. Получиха се две ситуации в тайбрека, които можех да изиграя по-добре. Със сигурност имам още какво да покажа, но тези малки грешки трябва да ги изчистя.
– Това е твоето първо по-дълго включване. Това ли е началото?
– Да се надяваме.






