Полският национален отбор ще получи сериозно подсилване за днешния двубой срещу Германия от Волейболната лига на нациите. Селекционерът Никола Гърбич включи в състава за първи път през този сезон звездите Вилфредо Леон и Кевин Сасак, които досега не бяха играли в тазгодишното издание на турнира.

Освен тях в групата се завръща и либерото Якуб Попивчак, като и за тримата това ще бъдат първите официални участия за Полша във ВНЛ 2026.
Новината е особено любопитна и за българските фенове. Леон и Сасак са съотборници на капитана на националния отбор на България Алекс Грозданов в Полша Богданка ЛУК Люблин. Именно това трио бе сред основните фигури за спечелването на историческата Купа на Полша през изминалия сезон.
До момента Гърбич разчиташе на по-млад и експериментален състав, но за домашния турнир в Гливице постепенно започва да включва най-големите си звезди. Така Полша ще изглежда значително по-различно в сравнение с първата седмица на турнира.
Поляците вече изиграха два драматични мача в Гливице, като победиха Белгия и Турция с по 3:2. Днес срещу Германия те ще се опитат да запишат трети пореден успех пред собствена публика, вече с Вилфредо Леон и Кевин Сасак в състава. Напомняме, че в списъка на Полша са още двама съотборници на Грозданов - разпределителят Марчин Коменда и посрещачът Миколай Савицки.
Единствената лоша новина за домакините е контузията на разпределителя Ян Фирлей, който отпада от групата заради травма в прасеца. На негово място е повикан Марцел Бакай.
Двубоят между Полша и Германия започва днес от 18:00 часа българско време и е един от най-интригуващите в програмата на седмия състезателен ден от втората седмица на Волейболната лига на нациите.






