Германия постигна изключително важна победа във Волейболната лига на нациите, след като се наложи над Белгия с 3:1(25:22,19:25,25:23,25:19) в двубой от втората седмица на турнира в Гливице. Така германците записаха третия си успех в девет мача, изкачиха се до 11-ото място във временното класиране на ВНЛ и направиха сериозна крачка към завръщане в битката за място във финалния турнир. Белгия също остава с три победи, но вече е 12-а.
Победата донесе и ценни точки за световната ранглиста. Германия спечели 6.54 точки и се изкачи с две позиции до деветото място с актив от 256.92 точки. Белгия загуби същия актив и остава 15-а с 226.52 точки.
Двата отбора предложиха равностоен сблъсък, но германците демонстрираха по-здрави нерви в ключовите моменти. Белгия започна по-добре и поведе в първия гейм, но Германия постепенно пое инициативата и затвори частта с 25:22.
„Червените дракони“ реагираха отлично във втория гейм. С по-агресивен сервис и по-ефективна атака белгийците изравниха след 25:19.
Третият гейм се оказа решаващ. Белгия навакса изоставане и стигна до 19:19, но Германия остана по-хладнокръвна в края и реализира третия си геймбол за 25:23.
В четвъртия гейм двата тима дълго вървяха точка за точка. В решителните разигравания обаче Германия направи серия от пет поредни точки, с която сложи край на срещата при 25:19.
Най-резултатен за победителите стана Бьоме с 18 точки, а Рьорс добави 17. За Белгия Фере Регерс и Перин реализираха по 23 точки, докато Плаские завърши с 14.
Статистиката показа колко равностоен е бил двубоят. Белгия имаше предимство в атаката (64:57), но Германия компенсира с впечатляваща игра на блокада (11:6). Двата отбора записаха по три аса, а германците се възползваха и от повече грешки на съперника (23:16), което се оказа решаващо за крайния успех.
снимка:volleyballworld.com






