Организаторите на турнира от Волейболната лига на нациите (VNL) в Орлеан получиха зелена светлина за провеждане на мачовете пред зрители. Това съобщи френското специализирано издание VolleyActu, след като по-рано днес специална комисия инспектира условията в зала CO'Met на фона на тежката гореща вълна във Франция.
Така двубоите от днешната програма ще се състоят в присъствието на публика, въпреки опасенията, породени от високите температури и липсата на постоянна климатизация в залата.
От VolleyActu уточняват, че решението не е окончателно за целия турнир. Ситуацията около приема на зрители ще бъде преразглеждана ежедневно според метеорологичните условия и обстановката в съоръжението.
По този начин първите срещи от втория турнир на VNL в Орлеан, включително двубоят между домакина Франция и Иран, ще се проведат пред фенове по трибуните.
Допълнителен акцент за домакините е, че срещата с Иран ще бъде юбилейна за селекционера Андреа Джани. Италианският специалист, който пое "петлите" през март 2022 година, ще запише своя мач №100 начело на френския национален отбор.
Досега под ръководството на Джани Франция има 67 победи и 32 загуби, като в този период спечели олимпийската титла на Игрите в Париж през 2024 година.
снимка: ici.fr
Обрат: въпреки жегата в Орлеан ще играят пред публика, Джани с юбилеен мач начело на Франция

VolleyWeek
24 юни 2026 г. в 11:36 ч.

Не Пропускай

В Италия очакват сериозно изпитание срещу България: „Ще бъде много труден мач“
24 юни 2026 г. в 08:41 ч.

Жега в Орлеан: присъствието на публика остава под въпрос за мачовете от ВНЛ в CO'Met Арена
24 юни 2026 г. в 07:37 ч.

България е Балкански шампион при жените до 18 години
23 юни 2026 г. в 21:13 ч.

Вече и официално: Преслав Петков продължава в Германия
23 юни 2026 г. в 20:35 ч.

Медей и Подрашчанин тръгват на разузнаване в Любляна
23 юни 2026 г. в 14:14 ч.